Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi

“Dijital Patika Demoday & Proje Pazarı” Türk -Alman Üniversitesi Ev Sahipliğinde Gerçekleşti

10.08.2023

İstanbul Medeniyet Üniversitesi olarak, proje ortağı olduğumuz ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, Ticarileşme Odaklı Sürdürülebilir iş birliği ‘Dijital Patika Demoday ile Proje  Pazarı ve Proje Kapanış Programı’ Türk – Alman Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti.

Türk – Alman Üniversitesi Beykoz Yerleşkesi’nde gerçekleşen etkinliğe, Türk – Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal YILDIZ, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Yaşar BÜLBÜL, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcısı Latif COŞAR, Dijitalpark Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin ENGİN, fakülte dekanları ve öğretim üyeleri katıldı.

Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen sunumların ardından jürinin değerlendirmeleri sonucunda "Sekonderma" adlı projesiyle Berkay Bor ve ekibi birinci, "Phoneq" adlı projesiyle Furkan Karayel ve ekibi ikinci, "Some Carbon" adlı projesiyle Serhat Can Bayar ve ekibi üçüncü oldu. Etkinlikte eğitim ve mentorluk desteği alan katılımcılar, iş fikirlerini paylaşarak ticarileşme fırsatlarını değerlendirmeye çalıştı. Dijital Patika Demoday'de jüri değerlendirmeleri sonucunda seçilen girişimcilere çeşitli destekler sağlandı.