Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi

Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı’na Katıldı

02.06.2023

Üniversitemiz Güney Yerleşkesi Âşık Paşa Konferans Salonu’nda düzenlenen Edebiyat Fakültesi Akademik Kurulu’na Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu, Bilim Tarihi Enstitü Müdürü Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu, Genel Sekreterimiz Doç. Dr. Ekrem Tak, Edebiyat Fakültesi dekan yardımcıları ve Edebiyat Fakültesi öğretim elemanları katıldı.

Akademik Kurul Toplantısı, Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu’nun açılış konuşmasıyla başladı. Dekan Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu konuşmasında fakültenin başarılarını ve gelecek hedeflerini anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Daha sonrasında Dekan Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu öğretim üyelerine teşekkür ederek fakültenin öğrencilere sunduğu eğitim kalitesini ve araştırma faaliyetlerini daha da ileriye taşımak için iş birliği yapmanın önemini vurguladı.

Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selim Karahasanoğlu’nun açılış konuşmasının ardından Bilim Tarihi Enstitü Müdürü Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu kısa bir konuşma yaptı. Geçtiğimiz günlerde Üniversitemizin YÖK tarafından Bilim Tarihi alanında “Uzmanlaşan Üniversite” olarak seçildiğini söyleyen Prof. Dr. Fazlıoğlu, Bilim Tarihi Enstitü’nün  kuruluş hikayesini özetleyerek Bilim Tarihi alanında daha da başarılı olabilmenin mümkün olduğunu belirtti.

Bilim Tarihi Enstitü Müdürü Prof. Dr. İhsan Fazlıoğlu’nun konuşmasının ardından Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik bir konuşma gerçekleştirdi.

Edebiyat Fakültesi’nin akademik anlamda başarıyı isteyen bir fakülte olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Edebiyat  Fakültesi bünyesinde bugüne kadar kurulmuş ve kurulması planlanan Enstitüler hakkında bir değerlendirme yaptı. İstanbul Medeniyet Üniversitesinin Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Üniversitemizde on üç öğrenciye bir akademisyen düştüğünü ve bunu İstanbul’da başarabilen başka bir üniversitenin olmadığını belirtti.

Edebiyat Fakültesi Akademik Kurul Toplantısı, Üniversitemize yeni katılan ve unvan değişikliği alan öğretim üyelerimize berat takdiminin ardından, fakülte mensuplarının sorularının yanıtlanması ile görüş ve değerlendirmelerinin alınmasının ardından sona erdi.